Informacje o firmie

Grupa Konsultingowo–Inżynieryjna Kompleks S.A. to nowoczesna firma z tradycjami, działająca na polskim rynku nieprzerwanie od 1991 roku. Spółka funkcjonuje w branży basenowej i przemysłowej w zakresie doradztwa oraz sprzedaży urządzeń i technologii dla inwestycji prowadzonych w tych dziedzinach. Główna siedziba, centrum logistyczne oraz hale produkcyjne znajdują się w Wałbrzychu, we Wrocławiu i Warszawie zlokalizowane są oddziały firmy, a w Bytomiu biuro techniczno-handlowe.

Firmę Kompleks można uznać za prekursora w dziedzinie instalacji z tworzyw sztucznych w Polsce. Trzeba było włożyć wiele wysiłku, aby na początku lat 90-tych przekonać kogokolwiek do instalacji z tworzyw. Brak fachowców, informacji technicznej, a przede wszystkim brak zaufania do nowych technologii spowodował, że firma wzięła na siebie wszystkie obowiązki związane z procesem inwestycyjnym, tj. projektowaniem, szkoleniem firm, zakupem materiałów i montażem. W tym samym czasie w krajach zachodnich instalacje z tworzyw były już stosowane na szeroką skalę. W chwili obecnej podobna sytuacja jest widoczna również na rynku polskim, a Kompleks może pochwalić się znaczącą rolą, jaką wniósł w ten długotrwały proces przekonywania do zalet tworzyw sztucznych w instalacjach.

Działalność Spółki obejmuje doradztwo techniczne oraz sprzedaż urządzeń i technologii na rynku basenowym oraz na rynku instalacji przemysłowych z tworzyw sztucznych.

Grupa Kompleks jest największym dostawcą na rynku basenów publicznych, udział spółki w tym sektorze szacowany jest na ok. 36%. Współpraca z wieloma renomowanymi producentami z branży basenowej zaowocowała stworzeniem własnego system technologii basenowych pod nazwą Aqua-Perfect zawierającego kompletny asortyment produktów najwyższej jakości. Firma Kompleks dostarczyła swoje produkty do kilkuset basenów wybudowanych w Polsce, w tym do czołowych inwestycji takich jak aquaparki w Sopocie i Zielonej Górze, Termy Maltańskie w Poznaniu, aquapark w Zakopanem. Dostawy obejmowały technologię przesyłu, filtracji, uzdatniania wody metodami chemicznymi, ozonowania oraz regulacji temperatury.

Drugi obszar działalności spółki to instalacje technologiczne z tworzyw sztucznych dla przemysłu, energetyki i budownictwa. Duża wiedza techniczna oraz doświadczenie na polu instalacji z tworzyw sztucznych umożliwiły Spółce współpracę z największymi firmami wykonawczymi w tej branży. Systemy z tworzyw oferowane przez Kompleks funkcjonują w takich zakładach jak PKN Orlen, Lotos, 3M, wiele zakładów chemicznych np. Anwil, Janikosoda, ArcelorMittal, KGHM, licznych elektrociepłowniach, hutach, zakładach tłuszczowych, uczelniach i wielu innych.

Spółka konsekwentnie realizuje rozbudowę własnych linii produkcyjnych:

  • chemoodpornych kanałów, kształtek i akcesoriów z tworzyw sztucznych CHEMOWENT®

  • systemu rur kompozytowych TERMOTECH Termoplasty® i TERMOTECH Duroplasty®